دکوراسیون به سبک مینیمالیستی

/, پروژه های خلاقانه/دکوراسیون به سبک مینیمالیستی

گاهی وقت ها بعضی کلمات و لغات خیلی عجیب و نامانوس به نظر می آیند و بیشتر از آنکه انسان ترغیب به کشف معنای آنها شود از طرز بیان عجیب آنها شاید دلزده و فراری شود. مینیمالیستی هم یکی از آن لغاتی است که در خیلی از کتاب های لغت معنا و مفهومی تعریف نشده است در حقیقت کمی گنگ است ولی در طراحی دکوراسیون از این واژه بسیار بهره برده میشود.

شاید زمانی یک طراح دکوراسیون به شما بگوید که طراحی دکوراسیون به سبک مینیمالیستی برای منزل شما مناسب است و شما در آن لحظه درک نکنید منظور ایشان از این سبک چیست و یا خیلی این کلمه ترسناک به نظرتان بیاید.ولی در حقیقت اینطور نیست و خلاصه و راحت بخواهیم بگوییم اتفاقا برعکس خیلی از سبک های طراحی دکوراسیون، این روش دیزاین خیلی بی آزار و بی شیله پیله است و برعکس تلفظ عجیب و قریب واژه اش ساده و بی ریاست.

ساده‌گرایی یا مینیمالیسم (به انگلیسی: Minimalism) به معنای کمینه‌گرایی یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان آن بر پایه بهره بردن از کمترین ها و حداقل ها است. البته باید گفت که این سبک فقط به طراحی دکوراسیون محدود نمیشود و دیگر هنرهای تجسمی و صنعتی نیز بسیار این سبک متداول و پرطرفدار است.

در طراحی دکوراسیون داخلی امروزی، این نوع از طراحی، یکی از مردمی ترین و پرطرفدارترین روش های دیزاین دکوراسیون داخلی بوده است چون هم هزینه کمتری روی دست صاحب خانه می گذارد و هم با خانه های کوچک ۱۰۰ متری و کمتر از این متراژ بسیار سازگار است.

– در دکوراسیون خانه مینیمالیستی، خبری از مبلمان های مجلل و لوکس کنده کاری شده نیست تزیینات فانتزی و آن چنان گران قیمت هم دیده نمیشود.

– دیوارها و کف خانه یا معمولا ساده و تک رنگ هستند یا اگر هم دیوارپوش و کفپوش برای آنها قرار داده شود طرح های ظریف و ریزی خواهند داشت که خیلی توی چشم نباشند.

– نورپردازی لایت و ملایم در این مدل خانه ها استفاده میشود و لوسترهای کریستالی هزار تکه و پر زرق و برق جایی در طراحی دکوراسیون مینیمالیستی ندارند.

– استفاده از سطوح صاف و فلت بدون پیچ و خم های معمول هم یکی از خصوصیات بارز دکورهای مینیمالیستی است.

– یکی از خصوصیات بارز مینیمال گرایی در طراحی دکوراسیون، بهره بردن حداکثری از حداقل فضاهای موجود است به همین دلیل میتوان گفت این سبک از شلوغی و هرج و مرج اضافی فراری است. مبلمان های بزرگ و وسایل اضافی و جاگیر از درب منزل بیرون می روند و مبلمان ها و سرویس های چوبی کمجا وارد دکوراسیون داخلی میشوند که تا حد امکان فضا باز و آزاد دیده شود.

بوسیله |2015-12-24T09:25:49+00:00جولای 31st, 2012|طرح های شرکت, پروژه های خلاقانه|دیدگاه‌ها برای دکوراسیون به سبک مینیمالیستی بسته هستند