طراحی دکوراسیون کلاسیک

/, پروژه های خلاقانه/طراحی دکوراسیون کلاسیک

وقتی در مباحث طراحی دکوراسیون، صحبت از کلمه کلاسیک می شود منظور دیزاین و تزیین دکوراسیون به سبک سنتی غربی است. سبک طراحی دکوراسیون کلاسیک تضاد شدیدی با سبک مینیمالیستی (ساده گرایی) دارد و این دو اصلا آبشان به یک جوی نمی رود.

عناصر اصلی یک دکوراسیون کلاسیک معمولا شامل تزیینات حجیم و دست ساز است مثل مجسمه های چوبی و سنگی. روی پنجره های خانه پرده های والان دار با طرح و نقش های درشت نصب میشود و روی دیوارها یا گوشه ای از سالن خانه یا راهرو آینه کاری یا آینه های تزیینی و فانتزی می بینیم. محال ممکن است که دکوراسیون خانه ای را کلاسیک بنامیم و جای گچبری های فانتزی را در کنار لوسترهای کریستال را روی سقف و دیوارها نبینیم. مبلمان های سلطنتی استیل یا راحتی، تابلو فرش و بوفه های تزیینی کنده کاری شده هم که جای خود را دارند. رنگ های مورد استفاده در مدل دکوراسیون کلاسیک رنگ های خنثی مثل کرم ، بژ و خاکستری هستند و البته در بعضی موارد هم رنگ های تیره مثل زرشکی و قهوه ای هم مورد استفاده قرار می گیرند. در اکثر موارد از نور آفتابی برای روشنایی در این شکل دکوراسیون بهره برده میشود و خیلی خیلی کم پیش می آید که نور مهتابی در دکوراسیون کلاسیک استفاده شود در واقع مشاهده سبک نورپردازی مهتابی، نشان از ناشی گری طراح دارد.

طراحی دکوراسیون کلاسیک را می توان یک سبک اشرافی و لوکس قلمداد کرد که با زندگی آپارتمان نشینی امروزی چندان سازگار نیست.البته خیلی از افراد هستند که با توجه به علاقه ای که به این سبک و روش دارند سعی می کنند با هزینه کم و تکیه بر تزیینات و مبلمان قدیمی رنگ رو رفته حس و حال کلاسیک را به فضای داخلی خانه بیاورند و تا حد زیادی هم موفق هستند.

بوسیله |2015-12-24T09:33:06+00:00جولای 31st, 2012|طرح های شرکت, پروژه های خلاقانه|دیدگاه‌ها برای طراحی دکوراسیون کلاسیک بسته هستند